Kontinentální buldok (Continental Bulldog) je krásné psí plemeno. Jako chovatelská stanice máme vliv na jeho vývoj, zdraví i povahu. Je to velká zodpovědnost. Proto pro nás není důležitý jen vzhled, zaměřujeme se hlavně na zdraví štěňat a psů. Z pozice chovatelů můžeme zdraví ovlivnit primárně jedním způsobem a to je pečlivý výběr rodičů štěňat.

K našim fenkám hledáme takové chovné psy, aby se k nim hodili nejen svým celkovým tělesným typem a vzhledem. Chceme také, aby povaha byla co nejvyrovnanější. Prvním kritériem jsou pro nás ale stejně vždycky výborné zdravotní výsledky. Pro nás není zdraví plemene jen fráze. Doufáme, že je to patrné při pohledu na zdravotní výsledky obou rodičů našich dosavadních vrhů štěňat. V případě každého vrhu to znamenalo několikadenní výlet do Švýcarska. Ale jeli jsme rádi, protože jsme věděli, že ani v jednom případě bychom vhodnějšího psa jinde nenašli. Po delší době jsme stále více přesvědčeni, že jsme vybrali dobře.

Naši kontíci jsou hlavně naši kamarádi, proto se v naší chovatelské stanici opravdu štěňata nerodí příliš často. Rádi bychom, aby naše fenky byly stále zdravé a vitální, proto chceme absolvovat maximálně tři vrhy s každou z nich. A to navíc jen v případě, že budou naprosto v pořádku.

Pro štěňata se snažíme vybrat ideální rodiny. Proto jsme rádi, když můžeme být s vážnými zájemci v kontaktu už delší dobu dopředu. Máme tak možnost se mezitím trochu poznat a vyměnit si představy o plánovaném soužití s kontinentálním buldokem. Pokud se naše představy vzájemně protnou, vždycky rádi poradíme s výběrem ideálního štěněte, zejména podle povahy. S tím také souvisí fakt, že u nás se štěňata nerezervují předem. Vybírání odkládáme na dobu od 4 – 5 týdnů věku štěňat, kdy alespoň u kontinentálních buldoků už začínají být některé základní rysy povahy ukotvené.