Něco o nás a našich pejscích

Kolik nás je?

Je nás doma už celkem sedm. Lucka, Michal, naše malá Natálka a čtyři čumáci – Hugo, Debi, Matilda a Kaia. Natálka se nám narodila v létě roku 2020 a všichni psi z ní byli úplně nadšení, včetně štěněte Kaii. Bydlíme v rodinném domku, kolem kterého máme i pozemek a ač se mu zatím zdráháme říkat zahrada, brzy to zahrada bude. I psi určitě ocení, když budou mít na zahradě víc stínu a příjemnější prostředí, kde si můžou hrát, ovšem všichni bydlí s námi doma pod střechou a vždycky budou. Pelechy mají rozmístěné všude po domě, i naše sedačka je vlastně jeden velký pelech. Jen do postele nesmí, jinak je to všude jejich. Oni se ale stejně většinou motají někde okolo nás.


Všude s námi

Psy jsme si pořídili jako parťáky s rozhodnutím, že jich vždycky bude jen tolik, kolik se jich vejde s námi do auta. No, trochu se nám to předsevzetí ale zkomplikovalo s narozením Natálky, která (ač maličká) zabere se vší svou výbavou většinu auta… Zatím jsme pořídili střešní box na kočárek, aby s námi mohli cestovat vždycky aspoň dva psi, a v dohledné době plánujeme pořídit nějaké větší auto, aby se nás do něj vešlo víc. Rádi totiž bereme psy s sebou na výlety, návštěvy a vlastně všude, kde je to možné. Jsou to členové rodiny, tak proč by na nás měli čekat doma, když můžou s námi, ne?


Výstavy a výlety

Jako spoustu nadšených majitelů psů, i my jsme nejdříve podlehli nadšení z výstav. A tak jsme jezdili a dařilo se nám, nasbírali jsme s našimi psy hned několik titulů „šampion“… abychom nakonec zjistili, že ty tituly jsou vlastně k ničemu a že nás ty výstavy nebaví. Důležité nejsou ani pro chov a tak jsme si řekli – proč s nimi ztrácet čas? Koho baví, ať na ně jezdí, nás ale najdete určitě spíš někde v lese nebo v kopcích se psy a foťákem. Protože psi, příroda a foťák – to je moc dobrá kombinace!


Proč kontinentální buldoky?

A pokud by někoho zajímalo, proč máme zrovna kontinentální buldoky, tak je to docela jednoduché. Jsou to krásné povahy a krásní psi, trochu svérázní, velmi milí. V našich očích je kontinentální buldok vitální plemeno plné radosti ze života, proto bychom v chovu chtěli přispět spojeními takových psů, kteří umí nejen spokojeně lenošit páníčkům u nohou, ale také milují sportování, pohyb a užívají si i výcvik. Tak můžou mít radost ze života všichni společně.