Pink Sky’s A Million Dollar Girl „Matilda“

narození: 7. 2. 2017

HD: A

ED: 0

výška: 46,5 cm

váha: 22 kg

předkus: 12 mm

zuby: plnochrupá

cystinurie: N/N

DVL2: N/N

CMR1: N/cmr

lokus-B: B/B

zkoušky: ZOP, OB-Z

RODOKMEN

O Matildě

Matilda (Pink Sky’s A Million Dollar Girl) k nám přišla jako třetí pejsek krátce po Debi. I ona je z německého chovu z vrhu A. Jako štěňátko vyrůstala mezi bostonskými teriéry a je pravda, že něco z teriéra v povaze opravdu má. Je rychlá v úsudku i v pohybu.  Je nadmíru inteligentní, bystrá, ostražitá, má hlídací sklony a je trochu lakomá. 🙂

Nejvíc miluje páníčky, bez kterých nemůže být. Potřebuje být neustále s námi, což nám dávala v prvních týdnech hlasitě najevo hlavně večer, když se šlo spát a ona nás neměla na očích. Museli jsme toto období překonat, což se naštěstí povedlo a Matildě už stačí vědět, že se uvidíme zase ráno. Když jedeme pryč a zrovna nebereme ji, chvíli se vzteká, ale po našem návratu je to ten nejšťastnější pes. A aby bylo možné se s tou radostí vypořádat, je přeci potřeba mít v tlamě nějakou hračku nebo kost, to dá rozum. Hračky koneckonců tahá, okusuje a přenáší často. A velmi nerada se o ně dělí, je to náš lakomec.

Ke spokojenosti potřebuje akci, trochu bojových her a pořádně se vyběhat. Výcvik miluje stejně jako Hugo, Debi i Kaia. Je neobyčejně přemýšlivá a co jiným psům na cvičáku trvá několik hodin, než na to přijdou, to Matilda pochopí napoprvé. Už úspěšně složila zkoušku poslušnosti ZOP, OBZ a chystáme se na další zkoušky. Nemáme strach, že by je nezvládla.

Stejně jak je Matilda rychlá v přemýšlení, tak rychle se i pohybuje. Je to ten nejrychlejší a nejagilnější kontinentální buldok, jakého jsme kdy viděli, ale říkají, že to zdědila po své matce. Někdy skoro pochybujeme, že je to buldok, třeba při hrách s ovčáky nebo teriéry je ona ta rychlá, je neuvěřitelná. V paličatosti by u nás obsadila až třetí místo, není tak umíněná jako Hugo ani jako Debi. Přemluvit se nechá ke kde čemu. Vždyť přece páníčci jsou to nejlepší na světě! Matilda je prostě naše atletka, co nejvíc na světě miluje páníčky a akční hry.

I když ty její hry někdy trochu bolí 🙂