Appolo z Orvetu „Hugo“

narození: 18. 3. 2016

HD: D

ED: 0

výška: 47 cm

váha: 30 kg

předkus: 10 mm

zuby: chybí P1 vlevo dole

       RODOKMEN

O Hugovi

Jako prvního jsme si pořídili Huga (Appolo z Orvetu), od českého chovatele. Extrémně roztomilé štěně, ze kterého vyrostl krásný pes. Je to náš paličatý dobrák. Ale není to s ním vždy jednoduché. Jako malé štěně miloval jen akci. Jakoukoliv. Lákat ho na pamlsky nemělo cenu, stejně jako úspěšně ignoroval naše nadšení. „Prostě mě pusťte za pejsky si hrát! Já je povalím a oni budou rádi!“ Dlužno dodat, že ne všichni pejsci byli z jeho demoličních hrátek stejně nadšení jako on. Ale když už narazil na rovnocenného parťáka, byli k nezastavení. Nakonec z toho svého šílenství přeci jen vyrostl a dnes je s ním už rozumná řeč. Stále sice platí, že „když nechci, tak nepůjdu“ a „když chci, tak prostě půjdu“, ale většinou se nakonec přemluvit nechá.

Miluje lidi a hlavně děti, takže když k nám přijde někdo na návštěvu s dětmi, musíme Huga nejdříve chvíli krotit, aby děti samou radostí nepovalil. Když prvotní nadšení opadne, nechá se od nich nekonečně dlouho drbat a je štěstím bez sebe.

Při výcviku je velmi snaživý, povely ho moc baví. Nyní pracujeme na trpělivosti, protože okamžitě po splnění povelu by chtěl provádět další a další. Chystáme se s ním na první zkoušky poslušnosti a nebojíme se, že by je nezvládl. Pokud je někdo nezvládne, budeme to my.

Hugo je pes, který budí dojem hrdého a statečného psa, ale ve skutečnosti je to velmi citlivá duše. Má mimořádně dobré srdce a miluje vše živé, což někdy při procházce na vodítku komplikuje situaci 🙂 Kočky, ježci, ještěrky, to všechno patří mezi to nejzajímavější na světě. Hugo je prostě pes protikladů – paličatý ale dobrácký, citlivý ale urputný, snaživý ale netrpělivý. Je to svérázná osobnost a proto ho máme rádi.

Je to buldok, jak má být.